Planowanie aktywności

 

 

 Informacje, zapowiedzi naszych działań, aktywności i najbliższe plany

 

  

 Spotkanie dla Kobiet

 W sezonie jesienno-zimowym 2018 nie odbędzie się spotkanie dla Pań w Elblągu, ponieważ Mariola Malkiewicz została poproszona o pomoc w zorganizowaniu  spotkania w Starogardzie Gdańskim. Zainteresowanych zapraszamy na to spotkanie. Odbędzie się ono  07.11.2018 w Starogardzie Gdańskim o godz. 18.00. Ul. Wł. Jagiełły 29 "Kuchnia Jadwigi i Helenki".

Temat spotkania "Siła w słabości"  jest planowanym spotkaniem w projekcie "Kobieco Mi". Gospodarzem spotkania jest Stowarzyszenie "Starogardzkie Rodziny". Potwierdzenie udziału do 02.11. Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. - Kasia   lub tel. 508 444 399 - Beata. Koszt udziału w spotkaniu to 15 zł na pokrycie kosztów organizacji i poczęstunku – organizatorzy nie pobierają honorarium, płatne na miejscu w dniu wydarzenia.W przerwie spotkania – kawa, herbata, ciasto, czas na poznanie się, rozmowy.  Serdecznie zapraszamy.

 

 


 

Konkurs ekologiczny dla dzieci -  "Ziemi pomagamy, kiedy wspólnie oszczędzamy"

Rozpoczynamy tegoroczną edycję konkursu dla dzieci przedszkolnych.

Organizatorzy konkursu tj. Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Elblągu, Elbląskie Centrum Edukacji Ekologicznej przy Warmińsko-Mazurskim Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Elblągu i Fundacja Kierunek Rodzina serdecznie zapraszają do udziału. Warunki i regulamin już wkrótce zostanie rozesłany do placówek przedszkolnych oraz umieszczony także na naszej stronie i FB. 

Wyjątkowość tego konkursu polega na wyzwalaniu ekologicznych postaw u dzieci w niezwykle kreatywny sposób przy zaangażowaniu rodziców i rodzeństwa. Towarzyszy temu często świetna zabawa, a czas spędzony razem z bliskimi jest dodatkową bezcenną wartością, która rodzi się spontanicznie. Oczywiście laureaci mągą jak w ubiegłych latach liczyć na cenne nagrody i uroczyste uchonorowanie. Zapraszamy.

 

Regulamin konkursu

 

 


 

  Uśmiech dla Afryki

 

 

 

Projekt Radość Afryki realizowany jest przez Stowarzyszenie „Koinonia Jan Chrzciciel” jako działania charytatywne i edukacyjne na rzecz dzieci i społeczności w RPA.W ramach Projektu Radość Afryki powstała szeroka akcja pomocowo-edukacyjna UŚMIECH DLA AFRYKI, który realizowany jest między innymi poprzez zbiórkę szczoteczek i past do zębów dla dzieci z RPA. Akcja jest promowana w placówkach oświatowych, w Towarzystwie Ortodontycznym i wszędzie tam, gdzie znajdą się chętni do włączenia się w pomoc dzieciom z RPA. 

W Elblągu partnerem akcji jest Fundacja Kierunek Rodzina. Pełnimy rolę koordynatora w zbiórce rzeczy i wysyłamy je do Wrocławia, gdzie wolontariusze zaangażowani w projekcie Radość Afryki przygotowują zebrane rzeczy i jadą z nimi do RPA.

Serdecznie zapraszamy rodziców wraz z dziećmi do udziału. Jest to niepowtarzalna okazja do uwrażliwiania dzieci na potrzeby innych.Często wydaje nam się, że nie wiele możemy zrobić dla ludzi żyjących w niedostatku w odległym kraju. Warto przy niewielkim wkładzie mieć udział w okazaniu tak symbolicznej pomocy.

 

We wszelkich organizacyjnych sprawach prosimy o kontakt z nami: Mariola Malkiewicz tel. 503553448.

  email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Informacje o akcji dostępne na fb: www.facebook.com/Radość-Afryki-449510412121646/
 


 

 

Oferta Poradnictwa

W ramach poradnictwa małżeńskiego i rodzinnego zapraszamy do naszego biura Ul. Związku Jaszczurczego 17 / pok. 110 / Ip. Prosimy umawiać się telefonicznie : 50906443 ; 503553448. Chętnie poświęcimy Państwu czas przy kawce w dobrej atmosferze.

Zakres: komunikacja małżeńska, rodzinna; pokonywanie konfliktów, kryzysów; pokonywanie różnic osobowościowych w małżeństwie; harmonia ról w małżeństwie;  dom - odpoczynek i obowiązki; problemy związane z wychowaniem dzieci. Pomagamy  w dotarciu do specjalistów z różnych dziedzin.

 


 

 Kampania społeczna "Tydzień Małżeństwa w Elblągu" 7-14 lutego.

 

Zapraszamy do współpracy.

Informacje dostępne na FB i na stronie www. mtm.elblag.pl 

 


 

Biuro Fundacji

 - biuro jest nie tylko miejscem kontaktu z nami, pełni też rolę dobrego miejsca do spotkania i rozmowy dla osób zainteresowanych naszymi działaniami, współpracą lub po prostu zwykłą rozmową przy herbacie.

ZAPRASZAMY

 

Elbląg ul. Związku Jaszczurczego 17 / pokój nr 110/ Ipiętro

Bardzo prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny !!!!!

Charakter pracy Fundacji nie jest etatowy. Nasza praca nie polega jedynie na obowiązkach administracyjnych, w związku z tym, pewniej jest umawiać się na spotkanie telefonicznie. 

Tel. 509054443 ;  503553448