Artykuły

www nasza

Drodzy odwiedzający naszą stronę!

 

Zapewniamy wszystkich odwiedzających o tym iż połączenie z naszą stroną jest jak najbardziej bezpieczne. Przykro jest nam, że administratorzy sieci wymyślają coraz to kolejne sposoby, aby wyłudzić dodatkowe opłaty pod pretekstem bezpieczeństwa. Stąd też pojawił się komunikat w przeglądarce internetowej, że nasza strona jest "niezabezpieczona". 

Ujawniamy jak to działa: otrzymujemy wiadomość o nowych formach zabezpieczenia i informację, że jeśli chcemy, aby komunikat na pasku przeglądarki Chrome  - "Strona niezabezpieczona" - nie był wyświetlany musimy wnosić regularne dodatkowe opłaty. 

Otóż zabezpieczenia przeglądarki nie zmieniają nagle swoich właściwości. Wszystko funkcjonuje jak dotychczas. Poza tym administrator przeglądarki ma obowiązek stosować taką technologię, aby użytkownicy mieli zapewnione bezpieczeństwo w sieci. Mamy więc doczynienia z prymitywnym sposobem naciągania uzytkowników stron internetowych na dotakowe koszty.

 

Warto przy okazji podkreślić, że jak najbardziej jesteśmy za bezpieczeństwem w sieci. Mamy świadomość, że wraz z rozwojem technologii zwiększa się również potrzeba bezpieczeństwa. Równocześnie wyrażamy stanowczy sprzeciw wobec praktykom wykorzystywania pozycji w przestrzeni internetowej do naciągania klientów. Uważamy, że jest to praktyka bardzo niskich lotów i niewiele różni się w gruncie rzeczy od niektórych działań hakerskich. Tak zwany "certfikat SSL" miał pierwotne zastosowanie jako usługa poprawienia pozycjonowania, ale widocznie mało klientów korzystało z tej dodatkowej usługi więc jakiś magik wpadł na pomysł żeby zarobić na wszystkich warunkując bezpieczeństwo stron www. I taka to cała prawda. Za karygodne uważamy straszenie klientów zmniejszeniem bezpieczeństwa danej strony i tym samym < jak w naszym wypadku > naszych klientów.

Cała sytuacja jest o tyle przykra, że dotyczy małej organizacji pozarządowej NON-PROFIT, która licząc każdy grosz nie będzie trwonić środków na "internetowe fanaberie".

 

Podsumowując: wchodząc na naszą stronę są Państwo całkowicie bezpieczni. Prosimy ignorować komunikat umieszczony w pasku wyszukiwarki. Nie ma on żadnego uzasadnienia. 

 

Dziękujemy za zrozumienie.

Zarząd Fundacji Kierunek Rodzina